Історія зародження ІТ в Черкасах

Як все починалось

Перші ПК в Черкасах почали з’являтися у великих компаніях, таких як Азот та Фотоприлад на початку 1980-х років. Нові верстати з ЧПУ були останнім словом техніки і були чимось на кшталт чуда. Програмісти тих часів вважалися як мінімум вченими і працювали з перфокартами. Практично ніякої комп’ютерної літератури на той час не існувало і базову інформацію про програмування звичайним обивателям можна було почерпнути лише з журналу “Наука та Життя”. Та навіть таким статтям відводили 2-3 сторінки (наприклад список команд сучасної тоді мови програмування Basic). Роль комп’ютера зазвичай зводилася до найпростіших операцій та навчання програмуванню. Мережі були великою рідкістю. Про комп’ютерні класи в школах ніхто не чув, а придбати комп’ютер додому було великою розкішшю, та й користь від такої покупки була сумнівна. Любителі могли торкнутися програмування, використовуючи програмовані калькулятори. 

СССР, середина 80-х. Починається перебудова. Військові заводи в рамках конверсії починають масово переходити на виробництво товарів народного споживання. Горбачов особисто керує крупними проектами та відправляє своїх людей (наприклад Рауфа Аблязова) у різноманітні регіони союзу. Так у Черкасах зароджуються два ключових підприємства, які створять передумови для розвитку ІТ індустрії – це завод Ротор та НДІ Аккорд. В Черкаси разом зі своїми сім’ями переїздять цілі колективи спеціалістів з Москви та Ленінграду. Вони налагоджують виробництво комп’ютерів ZX-Spectrum під назвою Робік (Ротор), які на той час продаються в єдиному місці в Черкасах – Будинку Торгівлі. Ці ж самі спеціалісти в майбутньому і почнуть розробку ПЗ (Аккорд) для різноманітних потреб. 

Читати далі


Rescue Rangers in India

Пролог

Где-то в далеком азиатском офисе был в опасности очередной проект и помочь могли только мы :).

 

Ехать нам предстояло в “Жемчужину английской короны”, в Индию.

Времени на сборы у нас было немного, действовать нужно было быстро, иначе в Черкассах никогда не будет 3G сетей.

Ехать мы собирались в город Pune. Это такая себе Кремниевая Долина в Индии. Один из крупнейших технологических вузов, три зоны технопарков с офисами именитых компаний, и т.д. И где-то на этих просторах стоит офис нашего заказчика. Но о нем я еще напишу далее.

Читати далі


Layer24

Layer24 – це сервіс, який дозволяє автоматично розраховувати ефективність працюючої за комп’ютером людини. Таким чином, користувачі системи можуть поліпшувати свої результати, аналізуючи фактори, що відволікають їх від роботи. Layer24 також звільняє персонал компаній та фрілансерів від необхідності власноруч заповнювати табелі відпрацьованого часу для роботодавця.

З метою надання зручного та потужного UI був використаний фреймворк AngularJS з побудовою графіків за допомогою бібліотеки D3. Ми обрали Java для розробки серверної частини, щоб мати можливість зручного розгортування програмного комплексу у локальній мережі компаній.

sp_layer

Читати далі


HR Grades

HR Grades це онлайн портал для автоматизованої оцінки 360. Система дозволяє компаніям встановити зрозумілу матрицю компетенцій, ділитися своїми очікуваннями зі співробітниками, створювати індивідуальні плани для професійного розвитку та проводити регулярні оцінювання.

Технології проекту: Ruby on Rails з базою даних MySQL на стороні серверу та фронтенд на базі JQuery.

assessment-review

Читати далі


InteriorCrowd

InteriorCrowd – це сервіс, в якому клієнти викладають побажання щодо нового інтер’єру своїх кімнат. Дизайнери можуть пропонувати клієнтам свої варіанти і потім співпрацювати з ними в рамках системи: спілкуватися і ділитися зображеннями своїх проектів.

При створенні сервісу були використані технології: Ruby On Rails, PostgreSQL та JQuery. Блог сайту працює на відомій CMS WordPress.

home

Читати далі


CargoBridge

CargoBridge – Креативна гра з короткими ігровими сесіями, яка базується на фізиці реального світу та полягає в побудові над проваллями мостів, які здатні витримати вагу кумедних персонажів та не менш кумедних вантажів в умовах обмеженої кількості ресурсів. Гра має декілька версій, доступних в iTunes, у тому числі і тематичну новорічну версію, які вже встигли завантажити мільйони користувачів з усього світу. Ці ігри були розроблені з використанням Objective C та бібліотек Box2D і Cocos2d.

sp_project_cargo_shadow_1

Читати далі


Rabbl

RABBL – це сервіс, який дозволяє музичним виконавцям знаходити площадки для виступу. Створюється кампанія по збору коштів на потенціальні концерти та виступи. Фанати самі вирішують долю події, резервуючи квитки. Подія відбувається, якщо заброньована достатня кількість квитків. Інакше, оплата за квитки з фанів не знімається.

За допомогою Ruby on Rails та JavaScript фреймворків нами реалізовано платформу для резервування квитків, індивідуальну CMS, потужну адміністративну частину і підтримку рекламних компаній для музичних груп та виконавців.

rabbl

Читати далі


GreenLight

Сервіс GreenLight спрощує та налагоджує співпрацю між лікарнями та постачальниками медичного обладнання і дає змогу керувати підбором та купівлею устаткування.

Процес розгляду запитів на купівлю максимально прозорий для всіх учасників і дає можливість проводити всебічний бізнес-аналіз, порівнювати якість та ціни товарів. Технології проекту: Ruby on Rails, AngularJS, MySQL, Redis.

sp_greenlight

Читати далі