У кожного з наших студентів був свій особливий шлях до інтернатури.
Тому ми вирішили ділитися історіями та відгуками про навчання деякими з них.
Своїми враженнями сьогодні з нами поділиться Роман, випускник 25-го сезону InCamp. 😎
У кожного з наших студентів був свій особливий шлях до інтернатури.
Тому ми вирішили ділитися історіями та відгуками про навчання деякими з них.
Своїми враженнями сьогодні з нами поділиться Роман, випускник 25-го сезону InCamp. 😎
Вже 3 сезони поспіль, обираючи командний проєкт для інтернів, ми оминали внутрішні сервіси компанії. Причин було дві: все що стосується контракторів має бути частиною нашого HR сервісу, це раз. А він в нас на Angular та Java, тобто іншому стеку технологій — це два. Та все ж таки, ми наважились на черговий експеримент.
Ділимося результатами першого етапу підготовки на інтернатурі.
Цього сезону, у рамках першого тижня, ми спробували новий формат відбору: створили практичні завдання в Moodle з автоматизованою перевіркою коректності коду. Перша спроба показала, що для більш чіткої картини результатів треба підготувати більше завдань різного рівня складності.
Наступні тижні пройшли вже у звичному форматі щоденної підготовки в офісі. Так інтерни вивчили основи розробки фронтенд-у на React та REST API з використанням Express.
На 21 сезоні інтернатури ми повернулися до стеку ще з 9 сезону, а саме Node.js + React. Якоюсь мірою, це спростило задачу нашим інтернам, оскільки їм треба було лише 1.5 мови програмування. Чому 1.5? Пізніше ми, як і планували, перейшли на TypeScript. Матеріали курси доступні на сайті https://interlink-incamp.netlify.app/docs/course/#стек-nodejs-express-react.
Профільні знання та навички життєво необхідні у роботі Девелопера. Але у сучасному світі розробки неможливо обійтися без soft skills. Комунікації з командою, вміння слухати опонента, вміння аргументовано відстоювати свою думку, навички проведення презентацій та націленість на успіх команди… Над прокачуванням цих навиків ми працювали протягом трьох місяців інтернатури у рамках тренінгів з HR.
Вітаємо з випуском 20 групу інтернів нашої інтернатури InCamp!
Вони освоїли основи розробки веб додатків з використанням ASP.NET Core та React. В ході знайомства з React захопили й Redux. Ми продовжуємо викладати матеріали на сайті курсу. Тож ви можете самостійно знайомитись з технологіями та виконувати практичні завдання.
У ході вивчення React наш інтерн Антон Смик достроково завершив інтернатуру. Цьому посприяла швидкість, з якою він освоював нові технології та високий рівень розуміння англійської мови — технічних текстів та в розмові.
Ми постійно підкреслюємо важливість здобуття практичного досвіду. Тому з радістю приймаємо мотивованих студентів, які хочуть пройти в нас практику та отримати цінний досвід. В травні 2021 року до нас на практику прийшли 6 студентів Черкаського Національного Університету. Хлопці сформували дві команди та взялись за розробку двох зовсім різних та цікавих ігор.
Перші 2 місяці інтернатури пройшли в онлайн режимі. Підтримувати зв’язок нам допомагали два канали комунікації. В Slack інтерни могли звертатися за допомогою. Готових прийти на поміч інтернів було більше, ніж питань, тож зазвичай відповідь знаходили ще до того, як я встигав відреагувати на запитання. Також кожен день вcя група збирались в Zoom на спільний огляд результатів роботи. Кожен інтерн демонстрував роботу виконаного завдання та пояснював, як воно реалізоване в коді. В результаті інтерни навчалися на чужих помилках, могли бачити різні варіанти вирішення задачі та практикували свої здібності як доповідачі. Для спільного доступу до матеріалів сезону ми запустили сайт з лекціями та практичними завданнями. Частина лекції 19-го та 18-го сезонів вже доступна на сайті курсу інтернатури.
З кожним сезоном я частково змінюю практичні завдання для інтернів. Інтерни 19 сезону практикувалася працювати з масивами в Java, створюючи консольні хрестики-нолики. Потім ця гра стала основою для практики з ООП. Разом з завданням реалізувати зв’язний список вони показали, які ж проблеми вирішує інкапсуляція. Ця ж гра стали прикладом для мережевої взаємодії в Java. Далі REST API на Spring Boot, HTML/CSS, JavaScript та Angular. Тут все по класиці — тренувалися на todo list-ах. Таким чином за 2 місяці full time підготовки в онлайн форматі ми пройшли необхідний мінімум full stack розробника.
Після завершення ремонту в нашому офісі на Гоголя ми змогли перейти до другого етапу інтератури — командного проекту.