InterLink MeetUp 2022 : завершення сезону.

Підійшов до завершення цьогорічний сезон мітапів. В перший день зими ми провели останній мітап в цьому році “Код без зайвих if-ів”, спікером якого був Олександр Котов. Це була заключна “вишенька на торті”, послухати яку прийшло близько 60-ти гостей!

 

 img 1430 5

 

Читати далі


InterLink winter practice 2020

На минулому тижні студенти з ЧДТУ, ЧНУ та ЧДБК показали свої фінальні демо проєктів в рамках 4-ї практики в InterLink. Одна команда розробляла систему для оформлення спільного замовлення їжі в ресторанах України. Друга команда працювала над системою для проведення командних пізнавально-розважальних ігор DreamTeam_Game. Які ж задачі стояли перед командами, як вони їх вирішували та що отримали в результаті? 

Dsc 0798

Спільне замовлення в ресторані 

Декілька разів на тиждень ми в компанії замовляємо їжу з ресторану. Уявімо що Макс, так будуть звати нашого героя, вирішив замовити піцу. Він написав в Slack пропозицію приєднатися до замовлення, щоб зекономити на вартості доставки. Кожен обирає одну чи декілька страв та пише їх назви в тред. Далі Макс на сайті ресторану шукає кожну ставу та додає її до замовлення. Це займає певний час та відволікає його. Плюс до того, він ще й має порахувати, хто ж скільки грошей повинен йому повернути. 

Читати далі


InterLink Meetup: Шлях QA

Цього місяця ми провели свій вже другий Мітап у форматі панельної дискусії, але вперше – за напрямом QA! 

Img 2563 001

Початок року – це завжди час для підбиття підсумків  та планування. Тож ми розпочали перший мітап цього року з слів подяки всім спікерам минулих мітапів та нашому ментору Олександру Котову, за підтримки і участі котрого у 2019 році відбулися 10 мітапів та хакатон. З такими людьми sky is the limit!

Img 2544 001

Перш за все хотілося сказати “дякую” нашим гостям, адже ми навіть не очікували, що дискусія розпочнеться так активно і триматиме планку протягом майже двох годин. Питань було так багато, що навіть перерва на каву здалася недоречною та довгою :).

Детальніше про питання. Вони були настільки ж різноманітними та цікавими, як і наші гості. Разом ми встигли визначитися: 

Читати далі


JWT for auth and more

Ми продовжуємо серію мітапів, присвячену аутентифікації та авторизації користувачів. Користувачам зручно заходити на сайти через соціальні мережі. В додатка немає social login? – Зростає вірогідність втратити потенційного користувача. А для великої кількості користувачів необхідно будувати розподілену високо навантажену систему. Перед розробниками такої системи постає питання управління сесією користувача.

Для вирішення обох задач використовують JSON Web Token (JWT). Саме він і став героєм нашого жовтневого мітапу. Із запису доповіді ви дізнаєтесь про:
🔐 Силу stateless аутентифікації та авторизації;
⏳ Корисні трюки з JWT;
🍃 Рецепт налаштування Spring Security в мікросервісній архітектурі.

JWT for auth and more (PDF)

JWT auth in microservice architecture (PDF)

Читати далі


InterLink Hackathon Sep 2019

2-й раз мы даем студентам возможность воплотить в жизнь свои идеи, получить консультации от наших менторов и посоревноваться за первенство в создании прототипов приложений. Мы решили не вводить ограничения на идеи и технологии и посмотреть что получиться. И вот, суббота, 10:00, я приветствую ребят, напоминаю критерии победителей. 10:15 – Макс Березовский советует сконцентрироваться на основной фиче приложения, забить на логинку и регистрацию. И понеслось.

[slide-anything id=’3910′]

Читати далі


InterLink winter practice 2019

На практике в InterLink мы даем студентам возможность создавать что-то интересное и полезное своими руками. Зимнюю практику в 2019 году прошли 10 студентов из ЧДТУ, ЧДБК и ЧНУ. Ребята сформировали две команды. Одна команда из 6-ти человек разработала сервис для тестирования кандидатов на позицию дизайнера в нашей компании. Вторая команда из 4-х человек разработала квест по функциональному программированию.

На практике каждый обрел свою роль в команде и внес вклад в общее дело. Интересно узнать кто и как проявил себя и что получилось в результате? Читайте дальше ;).

Читати далі


InterLink Hackathon – SPA Challenge

Последняя суббота сентября была дождливой и пасмурной, но теплой и душевной в стенах нашего офиса. Ведь в этот день мы провели свой первый открытый хакатон!

Среди ребят были как и постоянные участники наших Митапов, так и новые лица, что не может не радовать :). 6 команд создавали свои одностраничные приложения. 4 команды вооружились Angular с 2 бекендами на Firebase, 1 на PHP и одним без бекенда. 2 других команды взяли за основу MERN стек.

Читати далі


Як не втратити час на хакатоні

На хакатоні у вас всього 24 години на реалізацію прототипу додатку. Тому вкрай важливо використати час ефективно та встигнути досягти бажаного результату. Ми зібрали поради, які допоможуть вам сконцентруватись на першочергових задачах.

Створіть демо-прототип, а не реальний додаток

В першу чергу ви маєте створити прототип. Він має демонструвати напрям вирішення обраної вами проблеми. Це функціональний доказ того, що у вас є що запропонувати потенційним користувачам. Він має роботи щось корисне. Та при цьому це не фінальна версія, вже готова для загального застосування.

Для користувачів Git

Якщо у вас вже є досвід роботи з Git в команді – чудово! Можете сміливо використовувати його. Заведіть собі репо на GitHub і вперед! На початку варто синхронізувати зміни та вирішувати конфлікти в коді якомога частіше. Тому перші декілька годин роботи бажано працювати лише з гілкою master. Коли у вас буде стабільна структура додатку, який щось робить – можна почати працювати в окремих гілках. Не забудьте додати node_modules в .gitignore. package-lock.json також можна ігнорувати для мінімізації конфліктів. За 24 години нові версії пакетів навряд чи вийдуть :).

Сутужно з Git – спробуйте DropBox

Якщо у вас немає досвіду використання систем контролю версій, то хакатон не найкращий час його отримати. Натомість, синхронізуйте свій код за допомогою DropBox. Тут важливо пам’ятати 2 правила:

  1. Не можна декільком тіммейтам одночасно додавати npm залежності.
  2. Інший тіммейт має дочекатись, щоб синхронізувались попередньо додані залежності, і тільки після цього додавати

    Читати далі



InterLink Meetup. Mastering HTTP & REST

Тема обміну даними між клієнтом та сервером вкрай важлива для розуміння. Будь ти fullstack, frontend, backend чи mobile розробник – принципи взаємодії з іншими частинами програмного продукту маєш розуміти. З метою сформувати таке розуміння ми розібрали технічну сторону протоколу передачі даних та підхід до його ефективного використання. Тож мітап “Mastering HTTP & REST” був насичений корисною інформацією та позитивними емоціями :).

Читати далі