Підійшов до завершення цьогорічний сезон мітапів. В перший день зими ми провели останній мітап в цьому році “Код без зайвих if-ів”, спікером якого був Олександр Котов. Це була заключна “вишенька на торті”, послухати яку прийшло близько 60-ти гостей!
Підійшов до завершення цьогорічний сезон мітапів. В перший день зими ми провели останній мітап в цьому році “Код без зайвих if-ів”, спікером якого був Олександр Котов. Це була заключна “вишенька на торті”, послухати яку прийшло близько 60-ти гостей!
На минулому тижні студенти з ЧДТУ, ЧНУ та ЧДБК показали свої фінальні демо проєктів в рамках 4-ї практики в InterLink. Одна команда розробляла систему для оформлення спільного замовлення їжі в ресторанах України. Друга команда працювала над системою для проведення командних пізнавально-розважальних ігор DreamTeam_Game. Які ж задачі стояли перед командами, як вони їх вирішували та що отримали в результаті?
Декілька разів на тиждень ми в компанії замовляємо їжу з ресторану. Уявімо що Макс, так будуть звати нашого героя, вирішив замовити піцу. Він написав в Slack пропозицію приєднатися до замовлення, щоб зекономити на вартості доставки. Кожен обирає одну чи декілька страв та пише їх назви в тред. Далі Макс на сайті ресторану шукає кожну ставу та додає її до замовлення. Це займає певний час та відволікає його. Плюс до того, він ще й має порахувати, хто ж скільки грошей повинен йому повернути.
Цього місяця ми провели свій вже другий Мітап у форматі панельної дискусії, але вперше – за напрямом QA!
Початок року – це завжди час для підбиття підсумків та планування. Тож ми розпочали перший мітап цього року з слів подяки всім спікерам минулих мітапів та нашому ментору Олександру Котову, за підтримки і участі котрого у 2019 році відбулися 10 мітапів та хакатон. З такими людьми sky is the limit!
Перш за все хотілося сказати “дякую” нашим гостям, адже ми навіть не очікували, що дискусія розпочнеться так активно і триматиме планку протягом майже двох годин. Питань було так багато, що навіть перерва на каву здалася недоречною та довгою :).
Детальніше про питання. Вони були настільки ж різноманітними та цікавими, як і наші гості. Разом ми встигли визначитися:
Ми продовжуємо серію мітапів, присвячену аутентифікації та авторизації користувачів. Користувачам зручно заходити на сайти через соціальні мережі. В додатка немає social login? – Зростає вірогідність втратити потенційного користувача. А для великої кількості користувачів необхідно будувати розподілену високо навантажену систему. Перед розробниками такої системи постає питання управління сесією користувача.
Для вирішення обох задач використовують JSON Web Token (JWT). Саме він і став героєм нашого жовтневого мітапу. Із запису доповіді ви дізнаєтесь про:
🔐 Силу stateless аутентифікації та авторизації;
⏳ Корисні трюки з JWT;
🍃 Рецепт налаштування Spring Security в мікросервісній архітектурі.
2-й раз мы даем студентам возможность воплотить в жизнь свои идеи, получить консультации от наших менторов и посоревноваться за первенство в создании прототипов приложений. Мы решили не вводить ограничения на идеи и технологии и посмотреть что получиться. И вот, суббота, 10:00, я приветствую ребят, напоминаю критерии победителей. 10:15 – Макс Березовский советует сконцентрироваться на основной фиче приложения, забить на логинку и регистрацию. И понеслось.
[slide-anything id=’3910′]
На практике в InterLink мы даем студентам возможность создавать что-то интересное и полезное своими руками. Зимнюю практику в 2019 году прошли 10 студентов из ЧДТУ, ЧДБК и ЧНУ. Ребята сформировали две команды. Одна команда из 6-ти человек разработала сервис для тестирования кандидатов на позицию дизайнера в нашей компании. Вторая команда из 4-х человек разработала квест по функциональному программированию.
На практике каждый обрел свою роль в команде и внес вклад в общее дело. Интересно узнать кто и как проявил себя и что получилось в результате? Читайте дальше ;).
Последняя суббота сентября была дождливой и пасмурной, но теплой и душевной в стенах нашего офиса. Ведь в этот день мы провели свой первый открытый хакатон!
Среди ребят были как и постоянные участники наших Митапов, так и новые лица, что не может не радовать :). 6 команд создавали свои одностраничные приложения. 4 команды вооружились Angular с 2 бекендами на Firebase, 1 на PHP и одним без бекенда. 2 других команды взяли за основу MERN стек.
На хакатоні у вас всього 24 години на реалізацію прототипу додатку. Тому вкрай важливо використати час ефективно та встигнути досягти бажаного результату. Ми зібрали поради, які допоможуть вам сконцентруватись на першочергових задачах.
В першу чергу ви маєте створити прототип. Він має демонструвати напрям вирішення обраної вами проблеми. Це функціональний доказ того, що у вас є що запропонувати потенційним користувачам. Він має роботи щось корисне. Та при цьому це не фінальна версія, вже готова для загального застосування.
Якщо у вас вже є досвід роботи з Git в команді – чудово! Можете сміливо використовувати його. Заведіть собі репо на GitHub і вперед! На початку варто синхронізувати зміни та вирішувати конфлікти в коді якомога частіше. Тому перші декілька годин роботи бажано працювати лише з гілкою master. Коли у вас буде стабільна структура додатку, який щось робить – можна почати працювати в окремих гілках. Не забудьте додати node_modules в .gitignore. package-lock.json також можна ігнорувати для мінімізації конфліктів. За 24 години нові версії пакетів навряд чи вийдуть :).
Якщо у вас немає досвіду використання систем контролю версій, то хакатон не найкращий час його отримати. Натомість, синхронізуйте свій код за допомогою DropBox. Тут важливо пам’ятати 2 правила:
Название митапа полностью себя оправдало 😀. Мы здорово пообщались в чате и в перерывах на кофе. И конечно же, познакомились WebSocket протоколом.
Тема обміну даними між клієнтом та сервером вкрай важлива для розуміння. Будь ти fullstack, frontend, backend чи mobile розробник – принципи взаємодії з іншими частинами програмного продукту маєш розуміти. З метою сформувати таке розуміння ми розібрали технічну сторону протоколу передачі даних та підхід до його ефективного використання. Тож мітап “Mastering HTTP & REST” був насичений корисною інформацією та позитивними емоціями :).